Awantura 2023 - nowy serial komediowy TVP wart obejrzenia?

Awantura 2023 - nowy serial komediowy TVP wart obejrzenia?
Autor Jacek Mazur
Jacek Mazur25.09.2023 | 6 min.

Nowy serial komediowy TVP "Awantura 2023" wzbudza spore zainteresowanie widzów. Wielu zastanawia się, czy warto poświęcić czas na obejrzenie tej nowej produkcji Telewizji Polskiej. Aby pomóc w podjęciu decyzji, przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym elementom serialu "Awantura 2023".

Fabuła i bohaterowie Awantury 2023

Główni bohaterowie serialu

W serialu występuje cała plejada barwnych postaci. Głównymi bohaterami są: Zbyszek (w tej roli Maksymilian Bogumił), sympatyczny, acz trochę nieudolny mężczyzna po trzydziestce; Alicja (grana przez Klaudię Halejcio), ambitna kobieta sukcesu; Kazik (wciela się w niego Mateusz Janicki), stereotypowy "dresiarz", a także babcia Zosia (granej przez Hannę Śleszyńską), pełna energii i uroku starsza pani. Każda z tych postaci prezentuje inny światopogląd i temperament.

Zarys fabuły nowego serialu TVP

Fabuła serialu skupia się na perypetiach mieszkańców warszawskiej kamienicy przy ulicy Obrońców. Codzienne życie w kamienicy nabiera rumieńców, gdy pewnego dnia wprowadza się do niej Alicja - kobieta sukcesu o wielkich ambicjach. Jej styl bycia i plany remontu budynku nie podobają się części lokatorów. Dochodzi do wielu zabawnych konfliktów i nieporozumień. Widzowie z pewnością dobrze bawią się, obserwując te zwariowane perypetie.

Geneza pomysłu na serial Awantura 2023

Pomysł na serial zrodził się z chęci stworzenia współczesnej, miejskiej komedii obyczajowej. Twórcy sięgnęli po sprawdzony schemat "awantury w kamienicy", który od lat bawi polskich widzów. Tym razem akcja osadzona jest jednak we współczesnej Warszawie. Dzięki temu widzowie mogą utożsamiać się z bohaterami i rozpoznawać realia wielkomiejskiego życia.

Realizacja i emisja serialu Awantura 2023

Zespół aktorski i twórcy serialu

W serialu występuje plejada znanych i lubianych aktorów, m.in. Maksymilian Bogumił, Klaudia Halejcio, Mateusz Janicki czy Hanna Śleszyńska. Reżyserii podjął się ceniony twórca komediowy - Krzysztof Jaroszyński. Scenariusz napisał z kolei duet Gromek-Saramonowicz, który ma na koncie wiele serialowych hitów. Za zdjęcia odpowiada doświadczony operator filmowy Paweł Edelman.

Planowany termin emisji serialu

Premierowe odcinki "Awantury 2023" będą emitowane od 3 marca 2023 roku w każdy piątek o godzinie 20:30 na antenie TVP1. Łącznie w pierwszym sezonie serialu powstanie 13 odcinków. Będzie to zatem sporej objętości produkcja, która powinna zapewnić widzom wiele rozrywki na najbliższe miesiące.

Miejsce realizacji zdjęć do serialu

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, więc również zdjęcia realizowano w stolicy. Lokalizacje obejmowały m.in. ulicę Obrońców na warszawskiej Woli, a także kilka kamienic i mieszkań w innych dzielnicach Warszawy. Dzięki temu serial oddaje klimat i charakter współczesnej Warszawy.

Ocena i opinie o serialu Awantura 2023

Recenzje i oceny serialu w mediach

Recenzenci doceniają lekki, komediowy charakter serialu i grę aktorów. Chwalą dynamikę akcji i dobrze napisane dialogi. Pojawiają się jednak zarzuty, że fabuła miejscami jest mało oryginalna i schematyczna. Mimo tego większość recenzji ocenia serial pozytywnie jako przyjemną, niezobowiązującą rozrywkę.

Opinie widzów na temat serialu

Widzowie również ciepło przyjęli "Awanturę 2023". Chwalą humor sytuacyjny i aktorskie kreacje. Niektórzy narzekają na zbyt prostą fabułę i przewidywalność wątków, ale ogólny odbiór jest pozytywny. Serial uznawany jest za dobrą propozycję na lekką rozrywkę w wieczornej telewizji.

Porównanie do innych seriali TVP

"Awantura 2023" wypada korzystnie na tle innych ostatnich seriali komediowych TVP. Jest bardziej dynamiczna i lepiej zagrana niż np. "Klan", a także cieplej przyjęta przez widzów niż kontrowersyjne "M jak miłość". Ma też świeższy i bardziej współczesny charakter od serialu "Ranczo".

Awantura 2023 a poprzednie sezony

Awantura 2023 - nowy serial komediowy TVP wart obejrzenia?

Nawiązania do poprzednich sezonów

Pomimo tytułu sugerującego kontynuację, "Awantura 2023" to zupełnie nowa historia bez fabularnych powiązań z poprzednimi sezonami serialu. Łączy je jedynie podobny schemat "awantury w kamienicy", ale akcja i bohaterowie są całkowicie nowi i oryginalni.

Różnice w obsadzie w porównaniu do poprzednich sezonów

W aktorskiej obsadzie "Awantury 2023" nie ma żadnych aktorów, którzy grali w poprzednich sezonach serialu. Są to więc zupełnie nowe twarze: Maksymilian Bogumił, Klaudia Halejcio, Mateusz Janicki i inni. Dzięki temu serial ma świeży, oryginalny charakter.

Czy można oglądać Awanturę 2023 bez znajomości poprzednich sezonów?

Zdecydowanie tak. Serial "Awantura 2023" to zupełnie nowa, samodzielna historia, którą można oglądać bez znajomości poprzednich sezonów. Nie ma fabularnej ciągłości między poszczególnymi seriami.

Czy warto obejrzeć Awanturę 2023?

Mocne strony serialu Awantura 2023

Mocnymi stronami serialu są: dobra, różnorodna obsada aktorska, dynamiczna akcja, humor sytuacyjny oraz wiarygodne dialogi. Atutem jest też osadzenie fabuły we współczesnej Warszawie.

Słabe strony serialu Awantura 2023

Do wad można zaliczyć: prostą, schematyczną fabułę, brak oryginalności niektórych wątków, a także pewną przewidywalność rozwoju wydarzeń.

Dla kogo serial Awantura 2023 może być dobrym wyborem?

Serial spodoba się przede wszystkim fanom lekkich komedii obyczajowych i humoru sytuacyjnego. Może być dobrą propozycją popremierowego wieczoru dla osób ceniących rozrywkę bez głębszych przesłań.

Podsumowanie serialu Awantura 2023

Główne zalety serialu

Niewątpliwą zaletą serialu jest dobra obsada aktorska, a także dynamiczna akcja i udany humor sytuacyjny. Ponadto atrakcyjna dla widza jest współczesna miejska sceneria.

Główne wady serialu

Do wad można zaliczyć prostą i miejscami schematyczną fabułę oraz pewną przewidywalność niektórych wątków. Brakuje elementów zaskoczenia.

Ogólna ocena serialu Awantura 2023

"Awantura 2023" to przyjemny, lekki serial komediowy z dobrą obsadą, który dostarczy widzom sporej dawki humoru i relaksu. Mimo kilku niedociągnięć, jest to udana i godna uwagi propozycja TVP w gatunku komedii obyczajowej.

Podsumowanie

Serial "Awantura 2023" to najnowsza propozycja TVP, która wpisuje się w konwencję lekkich komedii obyczajowych osadzonych w polskiej rzeczywistości. Mimo pewnych fabularnych niedociągnięć, produkcja oferuje dynamiczną akcję, udany humor sytuacyjny i dobrą grę aktorską. Fani tego gatunku z pewnością będą się przy niej dobrze bawić. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy w kolejnych odcinkach pogłębią charakterystykę bohaterów i wprowadzą bardziej zaskakujące wątki. Na razie "Awantura 2023" to przyjemna, niezobowiązująca rozrywka na dobry serialowy wieczór.

Najczęstsze pytania

Premiera serialu zaplanowana jest na 3 marca 2023 roku w TVP1.

W pierwszym sezonie powstanie 13 odcinków serialu.

Serial będzie dostępny na platformie VOD TVP po emisji w telewizji. Będzie go można obejrzeć online na stronie tvp.pl.

Nie, "Awantura 2023" to zupełnie nowa historia, niepowiązana fabularnie z poprzednimi seriami.

Recenzje i opinie widzów o serialu można znaleźć m.in. na stronach internetowych gazet, portali rozrywkowych oraz forach dyskusyjnych.

5 Podobnych Artykułów

  1. Angielskie słodycze - recenzje i porady: Zanurz się w słodkim świecie smaków
  2. Awaria Bełchatów: Przyczyny i konsekwencje awarii elektrowni - co warto wiedzieć?
  3. Spalarnia śmieci w Wiedniu - największa w Europie. Jak działa i dlaczego jest tak ważna?
  4. Jakie są koszty instalacji fotowoltaiki na garażu? Praktyczne porady
  5. Jak zorganizować maraton Gwiezdnych Wojen?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Jacek Mazur
Jacek Mazur

Zafascynowany światem filmu i seriali, odkrywam tajemnice architektury, wplatając ducha religii. Kulinarna podróż połączona z pięknem filmowego krajobrazu. Zapraszam na wędrówkę przez ekranowe i rzeczywiste horyzonty.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły