Najgłębszy Wdech 2023 - polski dramat z obsadą gwiazd

Najgłębszy Wdech 2023 - polski dramat z obsadą gwiazd
Autor Fabian Jaworski
Fabian Jaworski09.10.2023 | 5 min.

Film "Najgłębszy Wdech" to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich premier kinowych 2023 roku. Ten mroczny dramat psychologiczny porusza ważne tematy i przyciągnął uwagę gwiazdorską obsadą oraz uznanym reżyserem. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się do kina na ten polski hit.

Jaki jest "Najgłębszy Wdech" o czym? Fabuła polskiego dramatu

Akcja filmu "Najgłębszy Wdech" rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Głównym bohaterem jest Adam (w tej roli Mateusz Banasiuk), utalentowany prawnik z prestiżowej kancelarii. Wiedzie on pozornie idealne życie - ma żonę Natalię (Agnieszka Grochowska) i uroczą córeczkę Nadię. Jednak pod powierzchnią sielanki rodzinnej kryje się mroczna tajemnica.

Pewnego dnia do Adama zgłasza się dawny przyjaciel Daniel (Piotr Głowacki), odsiadujący wyrok za przestępstwo, którego nie popełnił. Prosi go o pomoc w walce o uniewinnienie. Sprawa okazuje się bardzo skomplikowana, a im głębiej Adam zapuszcza się w śledztwo, tym więcej wypływa na jaw mrocznych sekretów. bohater zaczyna kwestionować swoje dotychczasowe życie i staje przed trudnymi wyborami. Czy zaryzykuje karierę i rodzinę, by odkryć prawdę?

Kto gra w filmie "Najgłębszy Wdech"? Obsada gwiazd

W filmie "Najgłębszy Wdech" występuje plejada polskich aktorów. Główne role zagrali Mateusz Banasiuk jako Adam, Agnieszka Grochowska jako jego żona Natalia oraz Piotr Głowacki w roli Daniela. W pozostałych rolach zobaczymy także m.in.:

  • Maję Ostaszewską jako przełożoną Adama
  • Cezarego Pazurę w roli prokuratora
  • Danutę Stenkę jako matkę Natalii
  • Jerzego Trelę w roli ojca Adama


Czytaj więcej: Najlepsze westerny w historii kina

Kiedy premiera filmu "Najgłębszy Wdech" w kinach?

Polska premiera filmu "Najgłębszy Wdech" odbyła się 6 października 2023 roku. Obraz trafił tego samego dnia do szerokiej dystrybucji kinowej w całej Polsce. Film będzie wyświetlany zarówno w multipleksach, jak i w niezależnych kinach studyjnych.

Gdzie obejrzeć online "Najgłębszy Wdech" już teraz?

Najgłębszy Wdech 2023 - polski dramat z obsadą gwiazd

Na razie "Najgłębszy Wdech" jest dostępny wyłącznie w kinach. W pierwszym okresie dystrybucji producent nie udostępnił filmu na żadnej platformie VOD ani w serwisach streamingowych. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie, można się spodziewać, że film pojawi się online za kilka miesięcy po premierze. Warto jednak wybrać się do kina, by zobaczyć "Najgłębszy Wdech" w pełnej kinowej oprawie.

Jakie nagrody zdobył polski dramat "Najgłębszy Wdech"?

Jeszcze przed polską premierą "Najgłębszy Wdech" zebrał bardzo pozytywne recenzje i zdobył nagrody na kilku festiwalach filmowych. Podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni obraz otrzymał aż 4 nagrody - dla najlepszego reżysera, aktora, zdjęć i muzyki. Film był też pokazywany na festiwalach w Karlowych Warach, San Sebastian i Rzymie, gdzie również został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków.

Dlaczego warto obejrzeć "Najgłębszy Wdech"? Recenzje

"Najgłębszy Wdech" zebrał bardzo pozytywne recenzje krytyków, którzy chwalą kunszt reżyserski, świetne aktorstwo i poruszanie ważnych problemów społecznych. Według recenzentów jest to jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. Doceniają mroczny klimat, wciągającą intrygę kryminalną i znakomite aktorstwo Banasiuka i Głowackiego. Podkreślają, że to film, który na długo pozostaje w pamięci i skłania do przemyśleń. Jeśli więc szukasz ambitnego, wymagającego kina z doskonałymi rolami - "Najgłębszy Wdech" jest dla ciebie.

Kto wyreżyserował "Najgłębszy Wdech"? Twórcy filmu

Reżyserem filmu "Najgłębszy Wdech" jest Łukasz Kosiński, znany z takich obrazów jak "Wszystkie nieprzespane noce" i "Pod powierzchnią". Scenariusz napisał Kosiński wspólnie z Krzysztofem Rakiem, autorem serialu "Belfer". Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara Paweł Edelman ("Pianista", "Katyń"), a muzykę skomponował Michał Lorenc.

Jakie kontrowersje wzbudził "Najgłębszy Wdech"? Pozytywne i negatywne opinie

Mimo zachwytów krytyków, "Najgłębszy Wdech" ma też przeciwników, którzy zarzucają mu zbyt mroczny i ponury charakter. Część widzów narzeka, że fabuła jest momentami zbyt skomplikowana. Pojawiają się też głosy krytyki za ukazywanie tylko negatywnych aspektów polskiej rzeczywistości. Jednak według zwolenników film porusza trudne tematy, które warto podejmować. Mimo kontrowersji, "Najgłębszy Wdech" to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego kina ostatnich miesięcy i produkcja, o której będzie głośno.

Podsumowanie

"Najgłębszy Wdech" to bez wątpienia jeden z najmocniejszych i najbardziej poruszających polskich filmów ostatnich lat. Reżyser Łukasz Kosiński stworzył dzieło, które wzrusza i skłania do refleksji. Znakomite aktorstwo, mroczny klimat i poruszanie trudnych tematów sprawiają, że ten film na długo pozostaje w pamięci widzów. Mimo pewnych kontrowersji, "Najgłębszy Wdech" zebrał entuzjastyczne recenzje i jest obowiązkową pozycją dla fanów ambitnego kina.

Najczęstsze pytania

Akcja filmu rozgrywa się współczesnej Warszawie. Opowiada o prawniku, który odkrywa mroczną prawdę prowadząc śledztwo w sprawie niesłusznie skazanego przyjaciela.

Reżyserem jest Łukasz Kosiński, znany z filmów "Wszystkie nieprzespane noce" i "Pod powierzchnią".

W rolach głównych występują Mateusz Banasiuk, Agnieszka Grochowska i Piotr Głowacki. W pozostałych rolach gra plejada znanych polskich aktorów.

Na razie film jest dostępny tylko w kinach. Później będzie można go obejrzeć na platformach streamingowych.

"Najgłębszy Wdech" zebrał znakomite recenzje krytyków, którzy chwalą jego walory artystyczne, aktorstwo i poruszanie ważnych tematów.

5 Podobnych Artykułów

  1. Angielskie słodycze - recenzje i porady: Zanurz się w słodkim świecie smaków
  2. Biogazownie kontenerowe - najlepsze rozwiązanie dla małych gospodarstw
  3. Jak zorganizować maraton Gwiezdnych Wojen?
  4. Najlepsze filmy z Angeliną Jolie
  5. Panele solarne do grzania wody w basenie - tania alternatywa
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Fabian Jaworski
Fabian Jaworski

Jestem Fabian i od zawsze nurtowała mnie siła kinematografii i sztuki telewizyjnej. Tutaj na stronie znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także wiele ciekawostek ze świata rozrywki. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły