Pati 2023 – hiszpańska komedia romantyczna warta uwagi

Pati 2023 – hiszpańska komedia romantyczna warta uwagi
Autor Jacek Mazur
Jacek Mazur06.10.2023 | 6 min.

Nowości na platformach streamingowych pojawiają się praktycznie codziennie, więc łatwo przegapić te bardziej kameralne produkcje. Jedną z nich jest hiszpańska komedia romantyczna Pati, która zadebiutowała na Netfliksie w 2023 roku. Czy warto poświęcić czas na seans tej nieoczywistej historii miłosnej? Przyjrzyjmy się bliżej, co oferuje ten serial hiszpański.

Pati 2023 – komedia romantyczna czy warto ją obejrzeć?

Pati to debiutancki serial Aitany Galan, młodej hiszpańskiej reżyserki, która postawiła na lekką i zabawną opowieść o poszukiwaniu miłości. Choć tematyka może wydać się banalna, twórczyni w interesujący sposób bawi się konwencją, tworząc złożone postacie i nieoczywistą fabułę. Dzięki temu seans dostarcza rozrywki, ale także skłania do refleksji. Jest to więc udany debiut, który zapowiada obiecującą przyszłość młodej reżyserki.

Nowość na Netfliksie z Hiszpanii czy debiutancka produkcja Aitany

Pati to jedna z nielicznych hiszpańskich produkcji, których akcja nie rozgrywa się w dużym mieście, lecz na malowniczej wyspie Lanzarote. Świetnie oddano tamtejszą atmosferę i piękno przyrody, które stanowią tło dla rozkwitającego uczucia dwojga głównych bohaterów. Nie brakuje zabawnych dialogów, intrygujących zwrotów akcji i wzruszających momentów. Całość utrzymana jest w lekkim, komediowym tonie z nutką romansem. Jest to zdecydowanie udany debiut młodej hiszpańskiej reżyserki Aitany Galan.


Czytaj więcej: Tour de France 2023 - serial dla fanów kolarstwa

Galanterny Bruno i inteligentna Julia zakochują się od pierwszego wejrzenia

Głównymi bohaterami serialu są Bruno (Adrián Lastra) i Julia (Carlo Díaz). On - uroczy, lecz chaotyczny mężczyzna, z trudem radzący sobie z codziennością. Ona - inteligentna i skrupulatna dziewczyna, która kocha mieć wszystko pod kontrolą. Poznają się w dość komicznych okolicznościach i od razu widać między nimi iskrę. Choć są bardzo różni, przyciągają się do siebie od pierwszego wejrzenia. Aktorzy świetnie oddają tę chemie na ekranie.

Konflikt z eks i różnice charakterów staną na ich drodze

Pati 2023 – hiszpańska komedia romantyczna warta uwagi

Nieoczywista historia miłosna dwojga głównych bohaterów nie będzie jednak usłana różami. Bruno wciąż mierzy się z rozstaniem z dawną partnerką, z którą łączy go skomplikowana relacja. Z kolei powściągliwa Julia panicznie boi się bliskości i zaangażowania. Pomimo oczywistego uczucia łączącego tę dwójkę, oboje borykają się z licznymi lękami i niepewnościami, które staną im na drodze do szczęścia.

Czy dystans będzie kluczem do szczęścia dla tej dwójki?

Bruno jest typem spontanicznego marzyciela, który porywa się z motyką na słońce. Kontrastuje to z pragmatyczną i opanowaną Julią, która z trudem okazuje emocje. Ich relacja będzie więc wymagała znalezienia złotego środka i dystansu do siebie nawzajem. Tylko w ten sposób oboje będą mogli poczuć się bezpiecznie i zdecydować się na bliskość. Czy uda im się pokonać własne słabości i lęki? A może różnice między nimi okażą się zbyt duże?

Wyspa Lanzarote idealnym tłem relacji zagubionych w miłości

Akcja serialu rozgrywa się na malowniczej wyspie Lanzarote, której piękno doskonale oddają zdjęcia. Widzimy tu zarówno dzikie, surowe plaże, jak i urokliwe miasteczka. Klimat tego miejsca idealnie komponuje się z poszukiwaniem siebie i miłości przez głównych bohaterów. Lanzarote stanowi wręcz oddzielną postać tej historii - raz tajemnicza i surowa, innym razem ciepła i przyjazna. Świetnie udało się oddać jej różne oblicza.

Komediowa opowieść o poszukiwaniu prawdziwej bliskości

Mimo wielu zabawnych i komicznych momentów, Pati porusza także poważniejsze kwestie, jak lęk przed porzuceniem, trauma po toksycznych związkach czy trudność w okazywaniu uczuć. Twórcy zręcznie łączą lekki ton z głębszą treścią, dzięki czemu seans dostarcza zarówno rozrywki, jak i skłania do refleksji. Relacja głównych bohaterów rozwija się w naturalny, życiowy sposób, dlatego łatwo utożsamić się z ich historia.

Czy można pokonać strach i trudną przeszłość dla nowej relacji?

Zarówno Bruno, jak i Julia mają za sobą nieudane związki, które nadal rzucają cień na ich obecne życie. On nie potrafi zerwać toksycznej relacji z byłą dziewczyną, ona panicznie boi się emocjonalnego zaangażowania. Łącząca ich więź będzie wymagała dużej odwagi i pracy nad sobą, by móc zaufać drugiej osobie. Ich historia pokazuje, że można zbudować coś wartościowego nawet na gruzach przeszłości, jeśli oboje tego chcą.

Poznaj kulisy powstawania filmu oraz odtwórców głównych ról

W wywiadach twórcy opowiadają o inspiracjach, wyzwaniach i ciekawostkach z planu serialu Pati. Dowiadujemy się też więcej o aktorach Adriánie Lastrze i Carlo Díaz, którzy świetnie wcielili się w główne role. Oboje chwalą współpracę z debiutującą reżyserką Aitaną Galan i przyznają, że zdjęcia na Lanzarote były niesamowitym przeżyciem. Dzięki temu możemy lepiej poznać kulisy powstania tej uroczej komedii romantycznej.

Podsumowanie

Pati to nieoczywista hiszpańska komedia romantyczna, która mimo lekkiego, zabawnego tonu porusza głębsze kwestie. Dzięki świetnej chemii aktorów, pięknej scenerii i barwnym postaciom twórcy opowiadają o poszukiwaniu bliskości i miłości w sposób wciągający i pełen ciepła. Choć bohaterowie zmagają się z lękami i trudną przeszłością, ich relacja rozwija się w sposób naturalny i prawdziwy. Pati to udany debiut Aitany Galan, który zapowiada obiecującą przyszłość utalentowanej reżyserki. Jeśli szukasz lekkiej, ale niebanalnej rozrywki, ten serial jest dla Ciebie.

Najczęściej zadawane pytania

Serial Pati jest dostępny wyłącznie na platformie Netflix, gdzie zadebiutował w 2023 roku.

Głównymi aktorami są Adrián Lastra jako Bruno i Carla Díaz jako Julia. Świetnie oddają oni chemię ekranowej pary.

Jest to debiutancki serial młodej hiszpańskiej reżyserki - Aitany Galan.

Akcja dzieje się na malowniczej wyspie Lanzarote, której piękno świetnie oddano.

Pati to przede wszystkim komedia romantyczna z elementami dramatu. Mimo wielu zabawnych scen, porusza także poważniejsze wątki.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Angielskie słodycze - recenzje i porady: Zanurz się w słodkim świecie smaków
  2. Biogazownie kontenerowe - najlepsze rozwiązanie dla małych gospodarstw
  3. Jak zorganizować maraton Gwiezdnych Wojen?
  4. Najlepsze filmy z Angeliną Jolie
  5. Panele solarne do grzania wody w basenie - tania alternatywa
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jacek Mazur
Jacek Mazur

Zafascynowany światem filmu i seriali, odkrywam tajemnice architektury, wplatając ducha religii. Kulinarna podróż połączona z pięknem filmowego krajobrazu. Zapraszam na wędrówkę przez ekranowe i rzeczywiste horyzonty.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły