Aktualności

2018.05.11 - Informacja prasowa z 11 maja 2018 r.
2018.05.11 - Informacja prasowa z 11 maja 2018 r.

W dniu dzisiejszym wykonywano naprawy zapadnięcia nawierzchni jezdni na ulicy Łosiej, na wysokości posesji Al. Jana Pawła II 48.

W ramach bieżącego utrzymania terenów zielonych wykonywano wycinkę drzew i koszenie trawy w pasie drogowym na ul. Nad Strugą; karczowanie „samosiejek” krzewów na przyczółkach wiaduktów na Al. Chopina; koszenie terenów zielonych na ulicach: Zielna, Leśna, Płocka oraz  kontynuacja na ul. Gajowa i Zielony Rynek.

Kontynuowane były cięcia fitosanitarne drzewostanu znajdującego się w pasie drogowym przy ul. Toruńskiej, na odcinku od ul. Wienieckiej do ul. Zdrojowej.

Pracownicy MZUKiD wykonywali na terenie miasta prace porządkowe tj.: w Parku im. H. Sienkiewicza, na ul. Bulwary im. J. Piłsudskiego; na skwerach przy ul. Bechiego, Bojańczyka, Placu Kopernika, Placu Teatralnym, Placu Wolności, przy ul. Przedmiejskiej, przy ul. Wienieckiej, przy ul. Jagiellońskiej, przy Placu Powstania Styczniowego, przy ul. Cichej, przy ul. Planty; na placu zabaw przy ul. Brzoskwiniowej, ul. Płockiej, Wiejskiej; na Placu Staszica.

W ramach prac remontowych prowadzonych w Przedszkolu nr 26 zmierzają ku końcowi roboty przy remoncie schodów zewnętrznych i spocznikach. Natomiast w Przedszkolu nr 4 trwają prace przy rozbiórce pokrycia tarasu łącznie z ociepleniem stropu.

W ramach utrzymania czystości na terenach leśnych wraz z opróżnianiem koszy na śmieci podjęto działania na terenach zadrzewionych na osiedlu Michelin, Uroczysku Świech, Uroczysku Zazamcze, Uroczysku Dąbrówka.

W ramach utrzymania cmentarzy komunalnych na terenie cmentarza na Pińczacie wykonywane są następujące prace: malowanie i prostowanie agregatu kostnicy, koszenie trawy na kwaterach, sprzątanie śmieci. Na terenie cmentarza  przy ul. Chopina wykonywane jest koszenie trawy na kwaterach, koszenie trawy przy ogrodzeniu od strony Al. Chopina i wywóz śmieci ze śmietników cmentarnych obsługiwanych przez pracowników cmentarza.powrót

Sprzątanie powypadkowe