Między Nami Żywiołami 2023 - polski dramat z gwiazdorską obsadą

Między Nami Żywiołami 2023 - polski dramat z gwiazdorską obsadą
Autor Fabian Jaworski
Fabian Jaworski10.10.2023 | 5 min.

Nowy polski film "Między Nami Żywiołami" to jeden z najbardziej wyczekiwanych dramatów tego roku. Reżyserii podjął się uznany twórca Jan Komasa, a w obsadzie znaleźli się najwięksi polscy aktorzy. Fabuła opowiada o losach rodzeństwa, które po śmierci ojca musi zmierzyć się z trudną sytuacją rodzinną i własnymi demonami. Film zebrał bardzo dobre recenzje za wciągającą historię i kreacje aktorskie.

Gdzie można obejrzeć nowy polski film Między Nami Żywiołami?

Między Nami Żywiołami trafił do kin 6 października 2023 roku nakładem dystrybutora Kino Świat. Film można obejrzeć w większości multipleksów w całej Polsce, między innymi w sieciach Cinema City, Multikino czy Helios. Seanse odbywają się kilka razy dziennie, w godzinach popołudniowych i wieczornych. Między Nami Żywiołami będzie wyświetlany w kinach przez kilka tygodni, więc jest sporo okazji, by wybrać się na seans.

Kto gra główne role w dramacie Między Nami Żywiołami?

W filmie występuje plejada znakomitych polskich aktorów. Główne role rodzeństwa grają Magdalena Boczarska jako starsza siostra oraz Jakub Gierszał w roli młodszego brata. Ich ekranowymi rodzicami są Andrzej Seweryn jako ojciec oraz Krystyna Janda w roli matki. Ponadto w obsadzie znaleźli się: Łukasz Simlat, Magdalena Cielecka, Maciej Musiał i Adam Woronowicz. Reżyser obsadził w swoim filmie same gwiazdy.


Czytaj więcej: 10 najlepszych thrillerów prawniczych

O czym opowiada fabuła filmu Między Nami Żywiołami?

Akcja dramatu rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Główni bohaterowie Dorota (Boczarska) i Kacper (Gierszał) dowiadują się o tragicznej śmierci ojca. Rodzeństwo nie utrzymywało ze sobą kontaktu od lat. Teraz muszą stawić czoła nierozwiązanym konfliktom z przeszłości i zdecydować o losie rodzinnego domu. Każde z nich zmaga się z własnymi problemami. Fabuła przedstawia skomplikowane relacje między bohaterami i ich walkę z przeszłością.

Dlaczego warto obejrzeć nowy polski dramat Między Nami Żywiołami?

Między Nami Żywiołami 2023 - polski dramat z gwiazdorską obsadą

Film zebrał fantastyczne recenzje od krytyków, którzy chwalą przede wszystkim grę aktorską i wciągającą historię pełną emocjonalnych zwrotów akcji. Twórcy poruszają ważny problem trudnych relacji rodzinnych i radzenia sobie z tragedią. Scenariusz jest inteligentny i wielowarstwowy. Dodatkowo zdjęcia i muzyka budują niesamowity nastrój i klimat filmu. Jeśli ktoś szuka poruszającego i mądrego polskiego dramatu z genialnymi aktorami, Między Nami Żywiołami jest obowiązkową pozycją.

Kiedy miała miejsce premiera filmu Między Nami Żywiołami?

Światowa premiera filmu Między Nami Żywiołami miała miejsce we wrześniu 2023 podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie obraz zebrał pozytywne recenzje. Następnie dramat prezentowany był na festiwalach w San Sebastian i Zurichu. Polska premiera kinowa odbyła się 6 października 2023 roku. Film trafił do szerokiej dystrybucji kinowej nakładem Kino Świat.

Jakie nagrody zdobył film Między Nami Żywiołami?

Między Nami Żywiołami zdobył już kilka prestiżowych nagród na festiwalach filmowych. Na FPFF w Gdyni obraz otrzymał Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Publiczności. Aktorka Magdalena Boczarska została uhonorowana nagrodą za najlepszą rolę kobiecą. Film został też doceniony w San Sebastian, zdobywając Srebrną Muszlę dla najlepszego reżysera. Wiele wskazuje na to, że twórcy mogą liczyć na nominacje do Orłów i nagród filmowych.

Gdzie można kupić bilety na seans Między Nami Żywiołami?

Bilety na film Między Nami Żywiołami można kupić:

  • W kasach kinowe - ceny od 20 do 40 zł w zależności od miasta i kina
  • Przez strony internetowe kin - Cinema City, Multikino, Helios, Cinema 3D
  • Na stronach pośredników - ebilet.pl, bilety24.pl
  • Przez aplikacje mobilne kin

Warto kupić bilety z wyprzedzeniem, aby mieć pewność zdobycia dobrych miejsc na seans.

Jakie opinie zebrał nowy polski dramat Między Nami Żywiołami?

Recenzje filmu Między Nami Żywiołami są bardzo pozytywne. Krytycy chwalą przede wszystkim reżyserię Jana Komasy, scenariusz, zdjęcia i kreacje aktorskie gwiazdorskiej obsady. Widzowie również entuzjastycznie przyjęli dramat, doceniając wciągającą fabułę i poruszenie ważnych problemów. Na portalu Filmweb obraz otrzymał ocenę 7,9/10, a na IMDb 8/10. Zarówno krytycy, jak i widzowie zgodnie twierdzą, że to jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat.

Podsumowanie

Film "Między Nami Żywiołami" to jedna z najgłośniejszych polskich produkcji ostatnich miesięcy. Obraz zebrał fantastyczne recenzje i już teraz zapowiada się na jeden z faworytów do nagród filmowych. Wciągająca historia, genialne aktorstwo i reżyseria sprawiają, że jest to obowiązkowa pozycja dla każdego fana ambitnego kina. Gorąco zachęcam do obejrzenia tego wybitnego polskiego dramatu w kinach.

Najczęstsze pytania

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie obraz trafi na platformy VOD. Prawdopodobnie nastąpi to za kilka miesięcy po premierze kinowej.

Oficjalny zwiastun dostępny jest na kanale YouTube dystrybutora Kino Świat.

Nie, jest to oryginalny scenariusz napisany specjalnie na potrzeby tego obrazu.

Dystrybutorem odpowiedzialnym za obrót filmem jest Kino Świat.

Ścieżka dźwiękowa wydana została na płycie i jest dostępna w sklepach muzycznych oraz serwisach streamingowych.

5 Podobnych Artykułów

  1. Angielskie słodycze - recenzje i porady: Zanurz się w słodkim świecie smaków
  2. Biogazownie kontenerowe - najlepsze rozwiązanie dla małych gospodarstw
  3. Jak zorganizować maraton Gwiezdnych Wojen?
  4. Najlepsze filmy z Angeliną Jolie
  5. Panele solarne do grzania wody w basenie - tania alternatywa
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Fabian Jaworski
Fabian Jaworski

Jestem Fabian i od zawsze nurtowała mnie siła kinematografii i sztuki telewizyjnej. Tutaj na stronie znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także wiele ciekawostek ze świata rozrywki. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły