Najlepsze filmy z Angeliną Jolie

Najlepsze filmy z Angeliną Jolie
Autor Fabian Jaworski
Fabian Jaworski02.09.2023 | 7 min.

Angelina Jolie niewątpliwie należy do grona najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych aktorek współczesnego kina. W jej bogatym dorobku znajduje się wiele wybitnych kreacji aktorskich, które na stałe zapisały się w historii X Muzy. Dzięki niezwykłej urodzie, charyzmie i talentowi Angelina idealnie sprawdza się zarówno w mocnych, dramatycznych rolach jak i w filmach sensacyjnych czy familijnych produkcjach. Przez lata swojej aktorskiej kariery zagrała w bardzo różnorodnych produkcjach, dlatego każdy miłośnik jej talentu znajdzie coś dla siebie.

Najważniejsze role aktorskie Angeliny Jolie

Angelina Jolie wybierała zawsze ambitne, wymagające aktorsko role kobiet silnych, niezależnych i odważnych. Już na początku swojej kariery, w wieku zaledwie 24 lat, zagrała w filmie Przerwana lekcja muzyki, za który otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Wcieliła się tam w trudną rolę schizofreniczki umieszczonej w obozie koncentracyjnym. Kolejną ważną kreacją była rola w filmie Zamiana, gdzie partnerowała jej sama Winona Ryder. Obie aktorki otrzymały za swoje role Złote Globy. Niezwykle wymagająca okazała się także rola Mariane w filmie Niespodziewana zmiana miejsc, gdzie Angelina musiała zmierzyć się z tematem depresji i utraty bliskiej osoby.

Angelina z powodzeniem wcielała się także w role kobiet silnych, walczących w imię sprawiedliwości. W filmie Tomb Raider zagrała słynną poszukiwaczkę skarbów Laurę Croft. Aktorka musiała intensywnie trenować, by sprostać wymaganiom tej roli. Podobny, wymagający fizycznie charakter miała rola tajnej agentki w Szpiegowskim thrillerze Salt. Angelina pokazała tam, że doskonale odnajduje się w dynamicznych scenach akcji.

Najlepsze filmy akcji z udziałem Angeliny Jolie

Tomb Raider - pierwszy film z serii

Film Tomb Raider z 2001 roku przenosi na ekran głośną grę komputerową o poszukiwaczce skarbów Laurze Croft. Angelina Jolie wciela się w główną bohaterkę, trenując intensywnie sztuki walki i akrobacje. Produkcja obfituje w sceny akcji i przygód rozgrywających się w egzotycznych sceneriach. Tomb Raider okazał się dużym kinowym hitem i zapoczątkował całą serię filmów.

Salt - szpiegowski thriller akcji

W filmie Salt z 2010 roku Angelina zagrała postać tytułowej agentki CIA, oskarżonej o bycie zdrajczynią ojczyzny. Salt ukazuje ją jako kobietę silną, zdeterminowaną i niezwykle sprawną fizycznie. Aktorka wykonała wiele niebezpiecznych scen kaskaderskich, w tym skok z budynku na ruchliwą ulicę. Film pełen jest zwrotów akcji i tajemniczych intryg szpiegowskich.

Wanted - dynamiczny film sensacyjny

W wanted z 2008 roku Angelina partneruje Jamesowi McAvoyowi wcielającemu się w zwykłego chłopaka, który dowiaduje się, że jest członkiem starożytnego bractwa płatnych zabójców. Ona z kolei gra enigmatyczną zabójczynię o imieniu Fox. Film obfituje w sceny strzelanin, pościgów samochodowych i niebezpiecznych akrobacji.

Najlepsze dramaty z Angeliną Jolie w roli głównej

Przerwana lekcja muzyki - wzruszający dramat wojenny

Przerwana lekcja muzyki z 1999 roku przyniosła Angelinie pierwszego w karierze Oscara dla aktorki drugoplanowej. Wcieliła się w nim w pacjentkę szpitala psychiatrycznego umieszczoną w niemieckim obozie koncentracyjnym. Jolie zagrała niezwykle poruszająco, ukazując piekło Holocaustu oczami delikatnej, wrażliwej kobiety.

Zamiana - poruszający dramat psychologiczny

W Zamianie z 1999 roku Angelina Jolie i Winona Ryder grają dwie pacjentki szpitala psychiatrycznego, które nawiązują głęboką, choć destrukcyjną relację. Obie aktorki błyszczą w rolach zagubionych kobiet szukających akceptacji i miłości. Film porusza trudne tematy chorób psychicznych i relacji terapeutycznych.

Niespodziewana zmiana miejsc - film o poszukiwaniu siebie

W tym poruszającym dramacie z 2008 roku Angelina wciela się w zagubioną Mariane, która nie może otrząsnąć się po śmierci syna i rozstaniu z mężem. Opuszcza więc dotychczasowe życie i wyrusza w podróż dookoła świata, by od nowa odnaleźć samą siebie. Jolie kreuje postać wrażliwej, skrzywdzonej przez los kobiety desperacko poszukującej nadziei.

Filmy romantyczne z udziałem Angeliny Jolie

Najlepsze filmy z Angeliną Jolie

Pan i Pani Smith - zabawna komedia sensacyjna

Lekka i zabawna komedia sensacyjna z udziałem Brada Pitta i Angeliny Jolie. Oboje wcielają się w małżeństwo nieświadome tego, że oboje są tajnymi agentami pracującymi dla konkurencyjnych firm. Ich z pozoru idealne pożycie pełne jest komicznych sytuacji i zwrotów akcji. Film dobrze pokazuje chemię między obojgiem aktorów.

Miłość, szmaragd i krokodyl - zabawny romans przygodowy

Lekka i zabawna przygodowa komedia romantyczna osadzona w scenerii dzikich ostępów Australii. Angelina wciela się w samotną pilotkę, która poznaje niezależnego kłusownika krokodyli (Hugh Jackman). Między tą niecodzienną parą rodzi się uczucie, na drodze do którego staje jednak nieufność i uprzedzenia.

Tknięcie zła - mroczny romans z elementami thrillery

Mocny i mroczny dramat sensacyjny z Elementami romansu. Angelina Jolie i Antonio Banderas tworzą toksyczną parę zabójców na zlecenie. On jest opanowany i wyrachowany, ona zaś niestabilna emocjonalnie i popada w obsesję na tle partnera. Film obfituje w sceny erotyczne i niebezpieczne akcje kryminalne pary.

Familijne filmy przygodowe z Angeliną Jolie

Szukając Nemo - animowana przygoda

Szukając Nemo to popularny film animowany studia Pixar z 2003 roku. Angelina użyczyła w nim głosu rybie o imieniu Lola, która pomaga ojcu Nemo w poszukiwaniach zaginionego syna. Film porusza uniwersalne tematy miłości rodzicielskiej i przyjaźni. Zabawna i ciepła historia odpowiednia dla całej rodziny.

Kung Fu Panda - zabawna bajka animowana

Angelina Jolie podkłada głos tygrysicy Tigress w animowanej serii Kung Fu Panda. Jest to zabawna i pełna przygód opowieść o leniwym pandzie, który nieoczekiwanie zostaje Smoczym Wojownikiem i musi nauczyć się sztuk walki od piątki kung-fu. Seria cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych.

Malowany welon - przygodowy film familijny

Malowany welon to przygodowy film familijny z 2006 roku osadzony w kolonialnych Indiach. Angelina wciela się w piękną, lecz zbuntowaną brytyjską arystokratkę, która ucieka spod wpływów rodziny. W trakcie podróży przez Indie poznaje miejscowego wojownika. Film łączy wątki miłosne z egzotyczną przygodą.

Filmy animowane z udziałem Angeliny Jolie

Shrek - klasyczna bajka animowana

Kultowa już animacja studia DreamWorks, opowiadająca o zielonym ogrze Shreku. Angelina użyczyła w niej głosu pięknej księżniczce Fionie. Film zachwyca humorem, genialną animacją i uniwersalnym przesłaniem o akceptacji siebie i innych. Świetna propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.

Kraina lodu - popularny film animowany Disneya

Angelina podkłada głos tygrysicy tygrysicy w tej niezwykle popularnej animacji Disneya z 2013 roku. Opowiada ona o nieśmiałej księżniczce Elsie, która musi uratować królestwo pogrążone w wiecznej zimie. Film zachwyca piękną animacją, chwytliwymi piosenkami i ciepłą historią o siostrzanej miłości.

Kung Fu Panda 3 - kontynuacja animowanej serii

Trzecia odsłona popularnej animowanej serii z 2016 roku. Tym razem bohaterowie muszą stawić czoło nowemu wrogowi Kaiowi, który kradnie chi wojowników. Angelina Jolie ponownie użycza głosu tygrysicy Tigress. Film oferuje tą samą dawkę humoru, akcji i pozytywnych wartości, co poprzednie części.

Podsumowanie

Angelina Jolie to bez wątpienia jedna z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych aktorek współczesnego kina. Jej niezwykła uroda, warsztat aktorski i chęć podejmowania ambitnych wyzwań sprawiają, że z powodzeniem wciela się w najróżniejsze role - od mocnych dramatów po filmy akcji i familijne produkcje. Niezależnie od gatunku, Angelina zawsze wnosi na ekran swoją charyzmę, profesjonalizm i zaangażowanie. Dlatego każdy jej film to gwarancja emocjonującego kina na najwyższym poziomie. Angelina na trwałe zapisała się w historii kina jako jedna z największych gwiazd.

Najczęstsze pytania

Angelina zagrała swoją przełomową rolę w filmie Przerwana lekcja muzyki z 1999 roku. Za kreację schizofreniczki umieszczonej w obozie koncentracyjnym otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Najwięcej spektakularnych scen akcji z udziałem Angeliny Jolie znajdziemy w takich filmach jak: Tomb Raider, Salt, Wanted, Pan i Pani Smith czy Przerwana lekcja muzyki.

Do najlepszych dramatów z Angeliną Jolie w roli głównej zaliczają się: Przerwana lekcja muzyki, Zamiana, Niespodziewana zmiana miejsc.

Angelina użyczyła głosu postaciom m.in. w takich filmach animowanych jak: Shrek, Kung Fu Panda, Szukając Nemo, Kraina lodu.

Filmy z udziałem Angeliny Jolie można obejrzeć na popularnych platformach streamingowych takich jak Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video, Chili czy Rakuten TV.

5 Podobnych Artykułów

  1. Angielskie słodycze - recenzje i porady: Zanurz się w słodkim świecie smaków
  2. Biogazownie kontenerowe - najlepsze rozwiązanie dla małych gospodarstw
  3. Kultowe horrory z potworami
  4. 10 najlepszych thrillerów prawniczych
  5. Panele solarne do grzania wody w basenie - tania alternatywa
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Fabian Jaworski
Fabian Jaworski

Jestem Fabian i od zawsze nurtowała mnie siła kinematografii i sztuki telewizyjnej. Tutaj na stronie znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także wiele ciekawostek ze świata rozrywki. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły